Jesteśmy Waszą policją. Razem tworzymy bezpieczne województwo

Kolejny tragiczny wypadek spowodowany przez nietrzeźwego kierowcę

2008-08-08, KWP

Wczoraj około godziny 18  na jednym z podkieleckich podwórek doszło do tragicznego wypadku w wyniku którego zmarł 81-letni mężczyzna. Jego sprawcą był 40-letni syn ofiary, który kierował ciągnikiem będąc pod wpływem alkoholu.

Jak wynika z pierwszych ustaleń policjantów 40-letni mężczyzna, prawdopodobnie chcąc przestawić ciągnik, podczas manewru cofania wykonywanego na terenie posesji, najprawdopodobniej nie zauważył stojącego z tyłu ojca i najechał na niego. W efekcie odniesionych obrażeń nóg mężczyzna przewrócił się na pojazd i uderzył w niego głową. 81-latek został przetransportowany do szpitala helikopterem. Niestety, mimo udzielenia mu natychmiastowej pomocy lekarskiej, mężczyzny nie udało się uratować. Jak się okazało, 40-letni syn ofiary, który kierował ciągnikiem, był nietrzeźwy – miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Z dalszych ustaleń śledczych wynika, że obaj mężczyźni mieli jechać ciągnikiem na łąkę, aby zwieźć siano. Mężczyzna wcześniej spożywał na polu wraz z kolegą alkohol. 40-latek zostanie dzisiaj doprowadzony do prokuratury. Za nieumyślne spowodowanie śmierci może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.  

W przeciągu ostatnich dni to kolejny wypadek, którego sprawcą jest osoba siadająca „za kółko” pod wpływem alkoholu. W gospodarstwie nietrudno o nieszczęście, szczególnie jeśli dołączy do tego brak ostrożności i alkohol. Dlatego tak ważne jest, aby nigdy nie wsiadać na „podwójnym gazie” za kierownicę nawet jeśli mamy „tylko” przestawić samochód na terenie posesji. Pamiętajmy, że alkohol plus pojazd to niebezpieczna mieszanka.

powrót
X