Jesteśmy Waszą policją. Razem tworzymy bezpieczne województwo

Otwarcie nowego obiektu policyjnego

2012-06-06, KWP

obrazek27645

W dniu 23.11.2010r. przy ul. Kusocińskiego w Kielcach odbyło się uroczyste otwarcie nowego obiektu, który użytkować będą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach a także Izby Dziecka.

W budynku tym swoją siedzibę objęła także kielecka placówka Straży Granicznej.
W uroczystości udział wziął Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Mirosław Schossler wraz z zastępcami, Komendant Miejski Policji w Kielcach podinsp. Robert Szydło, a także Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Leszek Elas wraz z przedstawicielami oddziałów w tym komendantem kieleckiej placówki Straży Granicznej.
Podczas symbolicznego przecięcia wstęgi i otwarcia nowego obiektu uczestniczyli także Wojewoda Świętokrzyski Pani Bożentyna Pałka Koruba, Marszałek Województwa Adam Jarubas, prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz kapelani policji i straży granicznej.
Obecni goście mieli okazję przyjrzeć się nowym pomieszczeniom oraz ich wyposażeniu, które przystosowane są w pełni do tego, aby pracujący w nich funkcjonariusze mogli wykonywać swoje obowiązki w sposób bardziej efektywny i znacznie lepszych warunkach niż dotychczas. Co ważne, poprawią się także warunki w jakich będą przyjmowani interesanci.
Inwestycja rozpoczęła się pod koniec 2008 roku. Wyremontowano i przystosowano do nowych potrzeb budynek, dawniej użytkowany przez wojsko, a znajdujący się obecnie na terenie należącym do Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.
Dzięki prowadzonymi przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach działaniami na rzecz ochrony środowiska w budynku zastąpiono starą kotłownię opalaną węglem nowoczesną opalaną ekologicznym paliwem w postaci pelletu (surowcem do produkcji pelletu są odpady drzewne: trociny, ścinki i wióry). Tym samym jako pierwsza jednostka Policji w Polsce do ogrzewania swojego obiektu używać będziemy biomasy. Jednocześnie w celu oszczędności paliwa na dachu budynku Nr 95 zdecydowano się zastosować kolejną nowinkę - kolektory słoneczne. Ładnie prezentujące się na budynku 22 szt. kolektorów o łącznej powierzchni 55 m2 posłużą do podgrzewania wody użytkowej wykorzystując darmową i niewyczerpalną energię słoneczną.
Działania w celu ochrony środowiska pozwoliły pozyskać dofinansowanie z Fundacji EkoFundusz, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013.
Ponadto zadanie realizowane było ze środków przewidzianych na modernizację policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu oraz z Urzędu Miasta Kielce.

obrazek26075 obrazek26076 obrazek26077 obrazek26078
obrazek26084 obrazek26080 obrazek26081 obrazek26082
obrazek26083

powrót
Modyfikowano: 2012-08-07 11:09
X