Jesteśmy Waszą policją. Razem tworzymy bezpieczne województwo

1 sierpnia ruszyła trzecia odsłona kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do osób najbliższych kierowcom, które mogą wpłynąć na ich zachowania podczas jazdy. Cel nieustannie ten sam - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kampanię wspólnie organizują Policja i Fundacja PZU. 

więcej
2014-08-25 08:15

Wczoraj na trasie S-7 w Skarżysku- Kamiennej doszło do tragicznego zdarzenia drogowego, w którym zginęły dwie osoby.

więcej
2014-09-22 11:13

W niedzielę na Rynku, kielecki Urząd Miasta zorganizował Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Wśród licznych partnerów uczestniczących w przedsięwzięciu nie zabrakło również funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Inicjatywa miała na celu edukację w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promocję transportu zbiorowego oraz rowerowego.

więcej
2014-09-22 10:58

W piątek, na zakończenie tygodnia nauki, uczniów z klasy I jednej ze szkół podstawowych w Busku – Zdroju odwiedził policjant. Celem wizyty było przekazanie dzieciom wiedzy na temat podstawowych zasad ruchu drogowego dotyczących pieszych użytkowników dróg.  

więcej
2014-09-22 10:15

Na terenie Harcerskiego Ośrodka Obozowego „Lubianka” Hufca ZHP Starachowice, odbyły się VIII Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze o Puchar Starosty Starachowickiego. Zorganizowane zostały w ramach projektu profilaktycznego pod hasłem „Starachowice – Ostrowiec - Skarżysko czyli SOS dla Ruchu Drogowego”, realizowanego z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”. Celem zawodów było podniesienie poziomu wiedzy oraz umiejętności dzieci i młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy.  

więcej
2014-09-22 13:36

Wczoraj na terenie całego województwa świętokrzyscy policjanci, przeprowadzili akcję pod nazwą ,,Prędkość". Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość. Ujawnili blisko 550 kierujących, którzy po świętokrzyskich drogach poruszali się z niedozwolona prędkością. Dążąc do poprawy bezpieczeństwa na drogach, policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje. Apelujemy o włączenie myślenia - tylko to może uchronić nas przed strasznymi konsekwencjami zdarzeń drogowych.

źródło: KWP w Kielcach
 

więcej
2014-09-22 09:38

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali na terenie gminy Mniów kobietę podejrzaną o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, zajmowanych przez 39-latkę, funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. blisko 300 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

więcej
2014-09-21 14:03

Starachowiccy policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 gramów suszu roślinnego, który wstępnie zidentyfikowano jako marihuana oraz blisko 90 gramów prawdopodobnie amfetaminy. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii 29-latkowi grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

więcej
2014-09-20 17:11
1
2
3
4
5
..
>
>>
X