Jesteśmy Waszą policją. Razem tworzymy bezpieczne województwo

1 sierpnia ruszyła trzecia odsłona kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do osób najbliższych kierowcom, które mogą wpłynąć na ich zachowania podczas jazdy. Cel nieustannie ten sam - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kampanię wspólnie organizują Policja i Fundacja PZU. 

więcej
2014-08-25 08:15

W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dzieci po szczęśliwych powrotach z wakacji wracają do szkolnych ławek. Przez pierwsze 5 dni września, nad bezpieczeństwem naszych milusińskich czuwać będą świętokrzyscy policjanci. Przy wszystkich szkołach podstawowych usytuowanych w pobliżu ulic, gdzie natężenie ruchu pojazdów i pieszych jest duże, mundurowi będą mieć baczenie na zachowania wszystkich uczestników ruchu, zwłaszcza tych najmłodszych.

więcej
2014-08-28 08:50

Od wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie i z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Kielc, poszukiwali zaginionego 80-letniego mieszkańca gminy Iwaniska. Dzisiaj z policyjnego śmigłowca, znajdujący się na jego pokładzie policjanci z zespołu dzielnicowych opatowskiej komendy wypatrzyli zaginionego. Dzięki wytrwałości i nieustępliwości wszystkich służb, osób biorących udział w poszukiwaniach, a także dzięki spostrzegawczości dwóch dzielnicowych i profesjonalizmowi załogi policyjnego śmigłowca, życie ludzkie zostało uratowane.
 

więcej
2014-08-28 11:52

Patrol z III Komisariatu Policji w Kielcach zatrzymał czterech kielczan w wieku od 19 do 29 lat, których podejrzewają o dokonanie rozboju na 41-letnim mieszkańcu Wrocławia. Ustawodawca za takie przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

więcej
2014-08-28 10:32

Kazimierscy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 32 lat- mieszkańców gminy Bejsce, którzy będąc pod wpływem alkoholu, kierowali tym samym autem. Wczoraj wobec jednego z nich na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Kazimierzy Wielkiej zastosował tymczasowy areszt.

więcej
2014-08-28 07:02

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich od kilkunastu dni zajmowali się m.in ustalaniem, kto dokonał szeregu kradzieży krzyży z cmentarzy na terenie powiatu koneckiego. Ich działania przełożyły się na zatrzymanie osoby odpowiedzialnej za te czyny. Zatrzymanemu 22-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.  

więcej
2014-08-27 11:33

Już w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) w samo południe na stadionie w Ostródzie odbędzie się mecz pomiędzy drużynami gwiazd TVP i polskiej Policji. Mecz relacjonować będzie na żywo TVP Polonia i TVP Regionalna. Retransmisję spotkania można będzie zobaczyć po południu w TVP Sport. Drużynę Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, zaś gwiazdy TVP - wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar.

więcej
2014-08-27 11:26

Policjanci z kieleckiej drogówki zatrzymali po pościgu mężczyznę, który kierował nissanem primera będąc w stanie nietrzeźwości. Uciekając przed radiowozem, wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, uszkodził po drodze pięć innych pojazdów, w tym karetkę pogotowia. Trzy osoby ze staranowanych samochodów zostały ranne. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

więcej
2014-08-27 08:16
1
2
3
4
5
..
>
>>
X