Jesteśmy Waszą policją. Razem tworzymy bezpieczne województwo

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Dla funkcjonariuszy, to jednak czas wzmożonej pracy. Policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących m.in. samochodami oraz autokarami, a policyjni wodniacy patrolują jeziora i rzeki, zwracając uwagę na wszystkich, którzy w upalne dni korzystają z kąpieli. Funkcjonariusze przypominają, że wakacje to przerwa od pracy i szkoły, ale nie od myślenia - zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie! 

więcej
2014-07-28 21:54

Wręczenie nominacji i odznaczeń, promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz wyróżnienie laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł” – to najważniejsze punkty Centralnych Obchodów Święta Policji. Podczas policyjnego święta warszawiacy mogli zobaczyć na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego defiladę pododdziałów i uczestniczyć w uroczystości zmiany posterunku honorowego przy Grobie Nieznanego Żołnierza. 

więcej
2014-07-28 21:55

Tylko dzięki szybkiej i zdecydowanej akcji policjantów Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej w Sielpi życie człowieka zostało uratowane. Po raz kolejny brawura i brak rozsądku u młodych ludzi stały się przyczyną nieszczęścia.

więcej
2014-07-28 22:20

W miniony wtorek, policjanci Centralnego Biura Śledczego z Kielc, odzyskali specjalistyczny samochód ciężarowy marki Iveco o wartości około 400 tysięcy złotych. Jak ustalili śledczy, samochód został skradziony na terenie Włoch na szkodę jednego z tamtejszych przedsiębiorców. W wyniku przeprowadzonych działań na terenie woj. świętokrzyskiego i śląskiego funkcjonariusze CBŚ w krótkim czasie zatrzymali w tej sprawie 3 osoby, w tym jedną kobietę. Zabezpieczyli również dokumentację i blisko 8,5 tys. Euro, które najprawdopodobniej pochodziły z przestępczego procederu. Odzyskany pojazd powróci do prawowitego właściciela. Wobec osób zatrzymanych prokurator zastosował środki w postaci poręczeń majątkowych oraz zakazów opuszczania kraju.

więcej
2014-07-28 22:42

Policjanci z wodnego patrolu na zalewie Chańcza, uratowali życie 36-letniemu pływakowi, który nie miał siły dopłynąć do brzegu.

więcej
2014-07-28 22:30

W ciągu ostatnich lat systematycznie poprawia się stan bezpieczeństwa, a większość Polaków dobrze ocenia służbę policjantów - powiedział w sobotę komendant główny policji gen. insp. Marek Działoszyński podczas uroczystości Święta Policji w Warszawie. 

więcej
2014-07-28 12:53

Dla przygniatającej większości Polaków słowo „Policja” jest synonimem słowa „bezpieczeństwo”. Chcę was zapewnić, że niezależnie od sytuacji, w jakiej się czasami musicie znaleźć, niezależnie od środków i narzędzi, jakich musicie czasami użyć, władza publiczna, państwo polskie, będzie po waszej stronie - powiedział premier Donald Tusk podczas obchodów 95-lecia polskiej Policji. 

więcej
2014-07-28 12:49

- Jesteście solą tego państwa i jego kręgosłupem. Nie zapominajcie o tym szczególnie w chwilach dla was trudnych – powiedział do policjantów Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz podczas obchodów 95-lecia polskiej Policji.

więcej
2014-07-28 12:38
1
2
3
4
5
..
>
>>
X