Jesteśmy Waszą policją. Razem tworzymy bezpieczne województwo

1 sierpnia ruszyła trzecia odsłona kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do osób najbliższych kierowcom, które mogą wpłynąć na ich zachowania podczas jazdy. Cel nieustannie ten sam - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kampanię wspólnie organizują Policja i Fundacja PZU. 

więcej
2014-10-18 14:47

Synoptycy zapowiadają pogorszenie pogody, szczególnie rano i wieczorem. Obecny okres to czas, kiedy na drogach może być ślisko, wcześniej zapada zmrok, często występują mgły, na jezdniach mogą zalegać liście, które powodują śliskość nawierzchni. Kierowcy poruszający się w takich warunkach powinni zachować szczególną ostrożność.

więcej
2014-10-16 07:28

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, już w październiku większość z nas porządkuje groby najbliższych. Zajęci czynnościami porządkowymi nie zwracamy uwagi na torebki, saszetki, telefony, dokumenty pozostawiane na ławkach czy też w pobliżu grobów. Takie zachowanie to okazja dla złodzieja. Wystarczy im przecież chwila naszej nieuwagi. Świętokrzyscy policjanci apelują o czujność i rozwagę.

więcej
2014-10-13 08:29

Na wniosek funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz Prokuratury Rejonowej w Jędrzejowie Sąd Rejonowy w Jędrzejowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec mężczyzn podejrzanych o dokonanie włamania do domu mieszkalnego w miniony czwartek w Jędrzejowie oraz usiłowanie kradzieży pieniędzy i biżuterii. Ponadto jeden z zatrzymanych, mieszkaniec powiatu olkuskiego podejrzany jest o posiadanie bez wymaganego pozwolenia różnych jednostek broni i różnego rodzaju amunicji.

więcej
2014-10-20 12:39

Od 31 sierpnia br. obowiązuje przepis, znowelizowanej Ustawy Prawo o ruchu drogowym, dotyczący obowiązkowego używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

więcej
2014-10-20 12:28

Dwaj świętokrzyscy policjanci uratowali zdrowie, a może i życie dwóm poszkodowanym. Obaj byli po służbie. Jeden z nich, podjął interwencję wracając z kursu szkoleniowego, drugi będąc na urlopie.

więcej
2014-10-20 12:11

Włoszczowscy policjanci na jednej z posesji w gminie Krasocin zabezpieczyli aparaturę do wytwarzania nielegalnego alkoholu oraz ponad 10 litrów gotowego trunku, tzw. „bimbru”. Teraz jego 32 – letni właściciel odpowie za czyn z Ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. Może mu grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

więcej
2014-10-20 10:26

W sobotę i niedzielę na drogach naszego województwa świętokrzyscy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą ,,Alkohol - Narkotyki”. Mundurowi, podczas kontroli drogowych, sprawdzili trzeźwość blisko 7900 kierowców. 36. z kontrolowanych kierujących jechało na tzw. podwójnym gazie, zaś 29. przebadano na zawartość narkotyków w organizmie.

Przeprowadzone działania na pewno nie są ostatnimi w tym roku. Dążąc do poprawy bezpieczeństwa na drogach, funkcjonariusze będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje.

Apelujemy o trzeźwość podczas korzystania z dróg!


więcej
2014-10-20 10:07
1
2
3
4
5
..
>
>>
X