Jesteśmy Waszą policją. Razem tworzymy bezpieczne województwo

Dotyczy to bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak i podczas letniego wypoczynku nad wodami. Na drogach naszego województwa było mniej niż w ubiegłym roku wypadków, kolizji, co przekłada się na mniejszą liczbę ofiar. Zmniejszyła się też znacznie liczba osób, które utonęły w zbiornikach wodnych na terenie świętokrzyskiego.

więcej
2014-09-01 07:07

1 sierpnia ruszyła trzecia odsłona kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do osób najbliższych kierowcom, które mogą wpłynąć na ich zachowania podczas jazdy. Cel nieustannie ten sam - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kampanię wspólnie organizują Policja i Fundacja PZU. 

więcej
2014-08-25 08:15

Właśnie zakończył się charytatywny mecz piłki nożnej, w którym rywalizowały ze sobą drużyny gwiazd TVP oraz polskiej Policji. Drużynę telewizyjną poprowadził wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar, natomiast drużynę policyjną do zwycięstwa poprowadził sam Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński.

więcej
2014-09-01 07:09

W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dzieci po szczęśliwych powrotach z wakacji wracają do szkolnych ławek. Przez pierwsze 5 dni września, nad bezpieczeństwem naszych milusińskich czuwać będą świętokrzyscy policjanci. Przy wszystkich szkołach podstawowych usytuowanych w pobliżu ulic, gdzie natężenie ruchu pojazdów i pieszych jest duże, mundurowi będą mieć baczenie na zachowania wszystkich uczestników ruchu, zwłaszcza tych najmłodszych.

więcej
2014-08-28 08:50

Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, uczestniczyli w Rodzinnym Festynie Profilaktycznym zorganizowanym na terenie Parku Miejskiego. Organizatorem imprezy był Świętokrzyski Klub Abstynentów „RAJ”. Piknik pod nazwą „Witaj nasz ukochana szkoło” zorganizowano z okazji zakończenia wakacji i powitania nowego roku szkolnego.

więcej
2014-09-01 10:35

Jędrzejowscy policjanci zatrzymali 62-letniego kierowcę. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie próbował wręczyć mundurowym łapówkę w kwocie 100 zł. Ustawodawca za takie przestępstwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.
 

więcej
2014-09-01 10:03

Wczoraj sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 24 – latka z Ostrowca Świętokrzyskiego, który będąc w stanie nietrzeźwości uciekał przed policją swoim samochodem. Jego szaleńcza jazda skończyła się na uszkodzeniu pięciu pojazdów, do szpitala trafiły tez trzy osoby. Grozi mu do 8-lat pozbawienia wolności. 

więcej
2014-08-30 09:09

Skarżyscy kryminalni zatrzymali 33-letniego mężczyznę i 17-letnią kobietę, mieszkańców Skarżyska-Kamiennej, podejrzanych o kradzież dwóch radioodtwarzaczy samochodowych ze sklepu z asortymentem RTV. Za to przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 5 lat pozbawienia wolności. 

więcej
2014-08-29 12:41
1
2
3
4
5
..
>
>>
X