Jesteśmy Waszą policją. Razem tworzymy bezpieczne województwo

Podejrzewany o spowodowanie wypadku zatrzymany

2010-07-01, KWP

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie zatrzymali 44-latka, podejrzewanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w miejscowości Marchocice w powiecie włoszczowskim. Mężczyźnie może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek, dyżurny Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie został poinformowany telefonicznie o tym, iż na drodze w miejscowości Marchocice w gmnie Secemin, na jezdni leży człowiek.
Rozmówca poinformował policjanta, że jest ratownikiem i w jego ocenie mężczyzna nie daje oznak życia.

Niezwłocznie we wskazane miejsce skierowano policjantów, a także wezwano pogotowie ratunkowe. Niestety, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon osoby.

Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna został potrącony przez samochód.

Okoliczności, w jakich doszło do tragedii, trudne były do ustalenia, ze względu na to, że na miejscu zdarzenia nie znaleziono żadnych śladów pozwalających stwierdzić przyczyny śmierci człowieka.

Jednak policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie nie dali za wygraną. Jednym z kluczowych elementów, który pozwolił później ustalić fakty, było dotarcie do potencjalnych świadków zdarzenia.
Dzięki uzyskanej od tych osób informacji, funkcjonariusze ustalili, że do zdarzenia mógł się przyczynić kierowca żółtego pojazdu.

Kilkanaście godzin po zdarzeniu, w okolicach miejscowości Czarnca w powiecie włoszczowskim, policjanci zauważyli opisywany przez świadków samochód. Był to dostawczy mercedes, którego kierującym okazał się 44-letni mieszkaniec gminy Radków.

Pojazd został dokładnie sprawdzony pod okiem specjalistów. Okazało się, że na jego elementach podwozia znaleziono ślady, które poddane zostaną szczegółowej ocenie biegłego. Wstępnie jednak świadczyły o tym, że kierowca mercedesa miał związek ze zdarzeniem, w którym, zginął 51-letni mężczyzna.

Kierujący mercedesem został zatrzymany. Wobec zatrzymanego 44-latka prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowy areszt.
Mężczyźnie może teraz grozić kara nie tylko za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ale także za ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Opr.: G.D.
Źródło: KPP Włoszczowa

powrót
Utworzono: 2010-07-01 14:47
X