Jesteśmy Waszą policją. Razem tworzymy bezpieczne województwo

Areszt dla podejrzanych o kradzież samochodów

2014-02-11, KWP

Sąd Rejonowy w Kielcach, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 19 – latka podejrzanego o to, że w dniu 7 lutego 2014 roku, użył wobec funkcjonariuszy Policji przemocy, w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz o to, że w Kielcach dokonał kradzieży z włamaniem ośmiu pojazdów oraz usiłował dokonać kradzieży z włamaniem dwóch pojazdów. Ten sam środek zapobiegawczy, sąd zastosował wobec 18 – latka, podejrzanego o to, że w Kielcach dokonał kradzieży z włamaniem ośmiu pojazdów oraz usiłował dokonać kradzieży z włamaniem dwóch pojazdów.

Wszystko rozegrało się nocy z piątku na sobotę, w gminie Górno, w powiecie kieleckim, funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, podczas patrolu, zauważyli pojazd VW Golf, który mógł pochodzić z kradzieży. Policjanci postanowili się przyjrzeć osobom przebywającym w pojeździe. Kierowca w momencie kiedy zauważył policjantów, usiłował odjechać z miejsca, potrącając dwóch funkcjonariuszy. Policjanci z urazami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Na miejscu zdarzenia został zatrzymany kierujący pojazdem VW Golf, 19 – latek, znany już wcześniej stróżom prawa z przestępczej działalności. W chwili, kiedy chciał odjechać Volkswagenem, w jego organizmie było ponad 0,3 promila alkoholu. Dwóch pozostałych mężczyzn uciekło z miejsca zdarzenia, korzystając z okazji, że udzielano pomocy poszkodowanemu funkcjonariuszowi. Ale i oni nie cieszyli się długo wolnością. Pierwszy z pasażerów, 18 – latek został zatrzymany po pościgu, drugiego pasażera 16 – latka, zatrzymano nad ranem. Jak się okazało, samochód VW Golf, w którym przebywali mężczyźni, został skradziony jeszcze tej samej nocy z parkingu na terenie Kielc.

W sobotę, stróże prawa dokonali przeszukań posesji użytkowanych przez zatrzymanych mężczyzn. W trakcie tych czynności, znaleziono i zabezpieczono w całości jeszcze 4 pojazdy pochodzące z kradzieży. Dwa z odzyskanych pojazdów nie były zgłoszone jako utracone, gdyż zostały skradzione w nocy z piątku na sobotę i ich właściciele nie zdążyli jeszcze zgłosić tego faktu organom ścigania. Zabezpieczono trzy pojazdy częściowo zdemontowane, tablice rejestracyjne z numerami pojazdów skradzionych, a także kilkanaście silników samochodowych, kilkadziesiąt elementów blacharki samochodowej: drzwi od pojazdów, pokrywy bagażnika, elementy elektroniki, ponad 50 sztuk felg aluminiowych, prawie 20 poduszek powietrznych, radia samochodowe. Ponadto zabezpieczono kilkaset elementów wyposażenia pojazdów, a także elementów karoserii i podzespołów samochodowych. Zatrzymani wstępnie przyznali się do zarzucanych im czynów. Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, natomiast 16 – latek przebywa w Policyjnej Izbie Dziecka. Dzisiaj będą składać wyjaśnienia w Prokuraturze.

Za czyny, o które są podejrzewani, może grozić im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

Opr. TP
Źródło: KMP w Kielcach

powrót
Utworzono: 2014-02-11 15:04
X