XIII Wiosenny Bieg Przełajowy Służb Mundurowych

Data publikacji 30.04.2016

W Szkole Policji w Katowicach po raz trzynasty odbył się Wiosenny Bieg Przełajowy Służb Mundurowych pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Garnizon świętokrzyski reprezentowało 8 policjantów w tym jedna policjantka, która po przebiegnięciu 10 kilometrów zajęła 3 miejsce w swojej kategorii.

W minioną środę w Szkole Policji w Katowicach po raz trzynasty odbył się Wiosenny Bieg Przełajowy Służb Mundurowych pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Kwietniowa kapryśna pogoda spowodowała, że bieg w tym roku był wyjątkowo wymagający, ponieważ niska temperatura i padający deszcz utrudniały rywalizację. Mimo tego na linii startu stawiło się blisko dwustu zawodników reprezentujących większość polskich służb mundurowych. Wśród zawodników znaleźli się przedstawiciele m.in. Policji, Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, straży miejskich/gminnych.

Garnizon świętokrzyski reprezentowało 8 funkcjonariuszy w tym jedna policjantka. O godzinie 12.30 biegacze wystartowali do rywalizacji na 10 kilometrowej trasie prowadzącej pobliskimi drogami gruntowymi oraz leśnymi ścieżkami.

W klasyfikacji generalnej kobiet na 3 miejscu uplasowała reprezentantka Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach sierż. sztab. Katarzyna Wójcik, która na co dzień służy w strawczyńskim komisariacie. Policjanta wymagającą trasę pokonała w czasie 44 minuty i 24 sekundy, tym samym pobiła swój dotychczasowy rekord życiowy.