Policjant i jego hobby - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant i jego hobby

Data publikacji 24.06.2016

Rozwijanie swoich zainteresowań i posiadanie pasji, to dobry sposób na walkę ze stresem i trudami życia codziennego. Posiadanie własnego hobby daje wiele satysfakcji. Pozwala zdobywać wiedzę, doskonalić umiejętności, ale przede wszystkim to czas relaksu, odpoczynku i płynącej z zamiłowań przyjemności. Wie o tym doskonale jeden ze skarżyskich policjantów, który w wolnych chwilach zajmuje się modelarstwem.

Aspirant sztabowy Wojciech Nurzyński służy w Policji od 21 lat.  Jest Asystentem Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego komendy w Skarżysku. Na co dzień prowadzi śledztwa i dochodzenia. Praca w takim wydziale wymaga od funkcjonariusza drobiazgowości i skrupulatnego prowadzenia spraw. Bywa żmudna i ciężka. Potrafi stresować. Skarżyski „dochodzeniowiec” na przeciwwagę tym trudom kładzie swoje pasje. Jedną z nich jest modelarstwo. Jak mówi, ważne jest, by w natłoku tych codziennych obowiązków umieć znaleźć czas dla siebie.

Swoją przygodę ze sklejaniem modeli rozpoczął już w szkole podstawowej. Początkowo były to statki i samoloty - obecnie pojazdy kołowe z okresu II Wojny Światowej. Nie kryje zamiłowania do historii i wydarzeń z tej właśnie epoki. Interesuje się techniką wojskową z tamtego okresu, jej rozwojem i zastosowaniem pojazdów bojowych w kontekście historycznych wydarzeń. Sklejanie modeli jest żmudne i pracochłonne, ale dające wiele satysfakcji. Ważna jest cierpliwość, precyzja i dokładność. Podobnie jak w pracy, którą wykonuje. Jeden model, to kilkaset części. Chęć odzwierciedlenia pojazdu w najmniejszych detalach, potrafi zająć nawet kilka miesięcy. Wszystkie modele wykonane są w skali 1:25. Ręcznie wycinane, klejone i malowane. Każdy z miniaturowych modeli dokładnie odzwierciedla dany pojazd. Prace nad nimi prowadzi w wolnych chwilach. Rzadziej latem, częściej zimowymi wieczorami. Sklejanie tekturowych modeli nie jest jednak jedynym hobby policjanta. Jazda górska na rowerze w teamie Kamaro Sport Line Skarżysko, to druga z pasji funkcjonariusza. Jak twierdzi obie dają dużo frajdy i działają kojąco na stres. To paliwo dodające energii w mierzeniu się z codziennymi trudami życia.

 

Opr. DSz

Źródło: KPP w Skarżysko- Kamienna

  • Policjant i jego hobby
  • Policjant i jego hobby
  • Policjant i jego hobby