Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Lato w teatrze” z kieleckimi policjantami już po raz czwarty

Data publikacji 12.07.2016

W miniona sobotę w ramach odbywających się wakacyjnych, bezpłatnych warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży realizowanych po raz czwarty przez Teatr Lalki i Aktora Kubuś przy współpracy kieleckich policjantów zorganizowano piknik.

Na dzieciaki czekało mnóstwo atrakcji w tym kilka dyscyplin sportowych m.in. siatkówka leśna, piłka korzenna, badminton listny, oraz akrobatyka w każdym możliwym wydaniu. W trakcie trwania pikniku nie zabrakło też zajęć z policjantami. Funkcjonariuszka rozmawiała z dziećmi miedzy innymi na tematy związane z bezpiecznym wypoczynkiem, właściwym zagospodarowaniem czasu wolnego, bezpiecznym zachowaniem w kontaktach z osobami nowo poznanymi oraz  bezpiecznym zachowaniem w ruchu ulicznym. Mundurowi zadbali także o bezpieczeństwo uczestników a w ramach zorganizowanych zabaw i konkursów wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w postaci elementów odblaskowych. Po okiem kieleckich artystów i animatorów w ramach wakacyjnych spotkań teatralnych  młodzi ludzie uczestniczyli w cyklu kreatywnych warsztatów artystycznych. Celem grupy było między innymi wzajemne uwrażliwienie wszystkich  zmysłów, smaku, zapachu, dotyku. Odkryć otaczający świat na nowo, dowiedzieć się o nim więcej poprzez działania teatralne, oraz abstrakcyjne myślenie. Dla wielu dzieci była to oferta twórczego i atrakcyjnego spędzenia wakacji w gronie rówieśników.

Dzisiaj o godz. 18.00 spektakl otwarty - „Labirynt zmysłów”, podczas którego zostaną zaprezentowane kieleckiej publiczności efekty dwutygodniowej młodzieży pracy. Serdecznie zapraszamy.

Opr. IM

Źródło: KMP w Kielcach

  • Policjanci w trakcie działań profilaktycznych
  • Policjanci w trakcie działań profilaktycznych
  • Policjanci w trakcie działań profilaktycznych