Na drodze potrzebna wyobraźnia - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na drodze potrzebna wyobraźnia

Data publikacji 23.05.2017

W niedzielę policjanci ruchu drogowego pińczowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 35 - letniego mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Co ciekawe w tym stanie przejechał już 60 km i planował jechać kolejne 170 km. Mężczyźnie za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi obserwujący ruch drogowy na drodze krajowej w miejscowości Lipnik, gm. Kije zwrócili uwagę na pojazd m-ki VW, który poruszał się z nadmierną prędkością. Kierowca w terenie zabudowanym przekroczył ją aż o 29 km/h. Skutkiem takiego zachowania była kontrola, która wykazała, że 35- letni mieszkaniec Gliwic znajduje się w stanie nietrzeźwości. W wydychanym powietrzu miał 0,8 promila alkoholu. Bez wątpienia takie zachowane należy do nagannych. Jednak w tej sytuacji to nie wszystko. Okazało się bowiem, że mężczyzna w takim stanie przejechał już 60 km. Jechał z łowiska wędkarskiego w powiecie staszowskim. Mało tego do domu w Gliwicach zostało mu jeszcze ponad 170 km. Ponadto w samochodzie podróżował on z trzeźwym pasażerem, który dysponował uprawnieniami do kierowania.

Mężczyźnie zabrakło wyobraźni i rozsądku, chociaż był doświadczonym kierowcą, ponieważ posiadał uprawnienia kat. B, C i E. Teraz za takie zachowanie grożą mu 2 lata pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie