Święto pełne atrakcji - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Święto pełne atrakcji

Data publikacji 16.07.2017

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się dzisiejszy festyn z okazji Wojewódzkich Obchodów Święta Policji garnizonu świętokrzyskiego, który miał miejsce w Sandomierzu. Nie zabrakło atrakcji dla dorosłych i dzieci. Piknik odwiedził również Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk, który wraz z Wojewodą Świętokrzyskim Agatą Wojtyszek i Komendantem Wojewódzkim Policji w Kielcach insp. Dariuszem Augustyniakiem oceniali w ramach konkursu najlepiej przygotowane stoiska jednostek terenowych naszego garnizonu.

Święto Policji to nie tylko oficjalne uroczystości, ale także szereg atrakcji, które funkcjonariusze przygotowują specjalnie na ten dzień dla społeczeństwa. Wszystko po to aby jak najbardziej poszerzać wiedzę uczestniczących w nim osób na tematy dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz m.in. przybliżyć zainteresowanym na czym polega służba w szeregach Policji.

Festyn rozpoczął się po oficjalnej uroczystości na sandomierskim rynku. Wtedy wszyscy przeszli na Bulwar im. Marszałka Piłsudskiego. Tradycyjnie nie zabrakło konkursów z nagrodami, pokazów technik i taktyk interwencji policyjnych, pokazu ratownictwa wodnego i medycznego na rzece, pokazu tresury psów służbowych oraz sprzętu służbowego. Dzieci mogły wziąć udział w symulacjach z wykorzystaniem autochodzików, a dorośli przetestować alkogogle.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska promocyjne wszystkich jednostek Policji naszego województwa, które brały udział w konkursie na najlepiej przygotowane. Na każdym z nich można było dowiedzieć się więcej np. na temat największych atrakcji danego powiatu. Komendy Powiatowe i Miejska Policji zadbały o to, aby w festynie wzięły udział również współpracujące z jednostkami samorządy, czy różne organizacje. W skład jury oceniającego stoiska znalazł się m.in. Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk, który wraz z Wojewodą Świętokrzyskim Agatą Wojtyszek i Komendantem Wojewódzkim Policji w Kielcach insp. Dariuszem Augustyniakiem przyjrzeli się każdej prezentacji.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Komenda Powiatowa Policji we Włoszczowie m.in. za pokaz jazdy na rowerowym torze przeszkód w wykonaniu wielokrotnych uczestników Finałów Krajowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – uczniów Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie, czy pokaz łuczniczy w wykonaniu łuczników z Klubu Sportowego „Strzała” ze Skrokowa w powiecie włoszczowskim.

Drugie miejsce zajęła Komenda Powiatowa Policji w Sandomierzu m.in. za przygotowane wspólnie z Urzędem Miasta w Sandomierzu stoisko wyposażone w materiały prezentujące historię miasta oraz profilaktykę społeczną, pokaz Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej pod przewodnictwem kasztelana Karola Burego, czy dynamiczny pokaz ratownictwa wodnego i medycznego na rzece Wisła w wykonaniu Grupy Patrolowo Interwencyjnej WOPR i Polskiego Czerwonego Krzyża w Sandomierzu przy udziale Policji.

Trzecie miejsce należało do Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, gdzie prezentowało się także Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, Regionalna Organizacja Turystyczna,  Żandarmeria Wojskowa i Regionalne Centrum Wolontariatu z wolontariuszami  „Ochotnicy dla Kielc”.

Na każdym ze stoisk nie zabrakło materiałów edukacyjnych i profilaktycznych oraz elementów odblaskowych. Można było także otrzymać szereg informacji dotyczących Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji Moja Komenda, kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”  i „Kręci mnie bezpieczeństwo…Nad wodą”.. Dla chętnych przygotowano również kompleksową informację na temat całej procedury przyjęcia do służby.

Dla dzieci dostępny był również specjalnie przygotowany plac zabaw, o którego zorganizowanie zatroszczył się Zarząd Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa świętokrzyskiego.

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach