Święto w Kazimierzy Wielkiej - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Święto w Kazimierzy Wielkiej

Data publikacji 20.07.2017

Dzisiaj kazimierscy policjanci obchodzili swoje święto. Z tej okazji Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Kazimierzy Wielkiej mł. insp. Piotrem Wrześniewskim wręczyli funkcjonariuszom odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie. W uroczystościach oprócz policjantów, udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych, duchowieństwa i instytucji współpracujących z Policją, a także pracownicy kazimierskiej komendy.

Dzisiejsze uroczyste obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej rozpoczęły się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości, Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Kielcach insp. Dariuszowi Augustyniakowi. Głównym punktem uroczystości było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne, które przekazywali Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak oraz Komendant Powiatowy Policji w Kazimierzy Wielkiej mł. insp. Piotr Wrześniewski. W ramach obchodów Święta Policji łącznie awansowało 25 funkcjonariuszy. Ponadto 2 funkcjonariusz zostało wyróżnionych nagrodą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Dariusza Augustyniaka.

 

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył srebrnym medalem ,,Za Długoletnią Służbę’’ asp. szt. Roberta Kozińskiego. Natomiast Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak nadał ,,Brązową Odznakę Zasłużony Policjant” st. asp. Waldemarowi Noconiowi.

W uroczystościach udział wzięli także przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych, duchowieństwa i instytucji współpracujących na rzecz bezpieczeństwa, oraz policjanci i pracownicy cywilni.

Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak, a także przedstawiciele władz lokalnych, skierowali do kazimierskich policjantek i policjantów swoje podziękowania za codzienną służbę, rzetelność, poświęcenie i profesjonalizm. Nie zabrakło również życzeń pomyślności i sukcesów w dalszej służbie. Podczas uroczystości modlitwę w intencji policjantów i policjantek do ich patrona św. Michała odmówił kapelan ks. Marian Fatyga.

 

Opr. MC

Źródło: KPP w Kazimierzy Wielkiej