Zatrzymani za uprawę konopi - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za uprawę konopi

Data publikacji 21.06.2018

Kazimierscy policjanci zlikwidowali dwie plantację marihuany. W związku ze sprawą zatrzymali 21 - latkę oraz 29 – letniego mężczyznę podejrzewanych o uprawę zakazanych roślin. Grozi im teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego już od jakieś czasu podejrzewali, że na obrzeżach Kazimierzy Wielkiej mogą znajdować się plantacje marihuany. W miniony piątek  na obrzeżach miasta została zlikwidowana jedna z nich. 29 - letni mieszkaniec powiatu został zatrzymany podczas podlewania roślin. Zatrzymany "ogrodnik" posiadał również środki do pielęgnacji roślin. Zabezpieczono 13 sadzonek krzewów konopi w różnych stadiach wzrostu od 8 do 17 centymetrów.

Natomiast wczoraj zlikwidowano drugą z "plantacji". Tym razem dużo mniejszą, bo zabezpieczono 5 sztuk konopi w różnych stadiach wzrostu od 10 do 40 centymetrów. Podczas pielęgnacji i podlewaniu roślin została zatrzymana 21 letnia mieszkanka powiatu kazimierskiego. Kobieta posiadała także kilka gram suszu roślinnego marihuany. Marihuana trafi do policyjnych badań, natomiast o dalszym losie zatrzymanych zdecyduje Sąd. 

Za to przestępstwo ustawodawca przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. SB

Źródło: KPP w Kazimierzy Wielkiej

  • Zatrzymani za uprawę konopi
  • Zatrzymani za uprawę konopi