O bezpieczeństwie na półkoloniach - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie na półkoloniach

Data publikacji 17.07.2018

Wczoraj opatowscy policjanci odwiedzili dzieci uczestniczące w półkoloniach w Sadowiu. Mundurowi przypomnieli wypoczywającym najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.

Wczoraj dzielnicowy gminy Sadowie mł.asp. Radosław Kaptur wraz przewodnikiem psa służbowego asp. Arkadiuszem Ścibór odwiedzili dzieci na półkoloniach trwających w Bibliotece i Ośrodku Kultury w Sadowiu. Dzielnicowy przypomniał maluchom jak poruszać się prawidłowo po drogach, jak bezpiecznie spędzać  czas wolny w domu i co zrobić w przypadku, gdy jest się zaczepianym przez osobę obcą.  Wiele osób latem odpoczywa nad wodą, dlatego ważnym tematem do rozmowy było bezpieczeństwo w rejonie akwenów i przy  korzystaniu z różnego rodzaju wodnych atrakcji. Mł. asp. Radosław Kaptur rozmawiała z młodymi uczestnikami spotkania o zagrożeniach jakimi są dopalacze. Przedstawił zgubny wpływ tych niebezpiecznych środków na ludzki organizm.

Natomiast mł. asp. Arkadiusz Ścibór przewodnik owczarka niemieckiego opowiadał maluchom na czym polega praca z policyjnym psem, jakie zwierzak musi przejść szkolenia i do czego może być wykorzystany. Policjant opowiedział maluchom jak bezpiecznie postępować ze zwierzętami i jak się zachować w przypadku ataku. Natomiast dzieci wykazały się znajomością zachowań w przypadku ataku niebezpiecznego zwierzęcia. Policjant przypomniał również maluchom jak należy dbać o swoje zwierzęta

Spotkaniu towarzyszyła miła i wakacyjna atmosfera. 

 Opr. AF

Źródło: KPP w Opatowie

  • O bezpieczeństwie na półkoloniach
  • O bezpieczeństwie na półkoloniach
  • O bezpieczeństwie na półkoloniach
  • O bezpieczeństwie na półkoloniach
  • O bezpieczeństwie na półkoloniach
  • O bezpieczeństwie na półkoloniach