„Sierpniowy weekend 2018”. Kierowco bądź ostrożny! - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Sierpniowy weekend 2018”. Kierowco bądź ostrożny!

Data publikacji 14.08.2018

W związku ze zbliżającym się długim sierpniowym weekendem dzisiaj od wczesnych godzin porannych do 16 sierpnia 2018 do godziny 24:00 świętokrzyscy policjanci będą prowadzili działania pod nazwą „Sierpniowy Weekend 2018”. Głównym celem akcji będzie zminimalizowanie i zapobieganie niebezpiecznym zdarzeniom, powstającym w związku z lekceważeniem norm i zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

Na drogach województwa świętokrzyskiego pojawiła się zwiększona ilość patroli w tym pojazdów nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory oraz policyjnych motocyklistów. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na zachowania użytkowników dróg, takie jak przekroczenie dopuszczalnej  prędkości lub nieprawidłowe wyprzedzanie. Należy również spodziewać się licznych kontroli stanu trzeźwości kierujących, a dla tych którzy postanowią prowadzić pojazd na „podwójnym gazie’’ konsekwencje ich nieprzemyślanego zachowania będą surowe.

Pamiętajmy, że wyjazdy weekendowe są często wyjazdami rodzinnymi, podczas których w samochodach może znajdować się komplet pasażerów, w tym dzieci. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo oraz innych uczestników ruchu.

Apelujemy o rozwagę, trzeźwość  i kulturę jazdy na drodze. Pamiętajmy, aby dojechać do celu nie musimy się spieszyć.

Opr. AM/MB

Źródło: KWP w Kielcach