Dzielnicowy przestrzegał seniorów przed zagrożeniami - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy przestrzegał seniorów przed zagrożeniami

Data publikacji 30.08.2018

Wczoraj buski dzielnicowy st. sierż. Robert Matusik spotkał się z kuracjuszami przebywającymi w uzdrowisku. Policjant podczas spotkania przestrzegał przed zagrożeniami, na które narażeni są seniorzy. Opowiadał o sposobie działania oszustów metodą na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”. Omówił także sposoby obrony przed nimi. Poruszono temat bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, a także zachęcał do odwiedzania strony internetowej z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wczorajsze spotkanie odbyło się w sali koncertowej jednego z buskich sanatoriów. W roli prelegenta wystąpił dzielnicowy st. sierż. Robert Matusik. Mundurowy opowiadał o metodach działania oszustów podszywających się pod „wnuczka”, „policjanta” czy też inne osoby. Apelował, aby pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy lub rzeczy wartościowych osobom nieznanym. Podkreślił, że policjanci nigdy nie uczestniczą w przekazywaniu jakichkolwiek pieniędzy oraz nie proszą o ich użyczenie! Omówił metody działania oszustów, którzy chcą przy pomocy internetu wyłudzić dane osobowe. Apelował, aby bardzo dokładnie przyglądać się podpisywanym umowom kredytowym, aby nie wpaść w pułapkę nieuczciwych pośredników. Wyjaśnił co znaczy skrót – ICE: In case of emergency (w nagłym wypadku) i do czego służy. 

Następnie policjant opowiedział, jak znaleźć stronę internetową z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Instruował, jak dodać zgłoszenie i co dalej się z nim dzieje. Zachęcał do takiego nowoczesnego i wygodnego kontaktowania się z Policją.

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

  • Dzielnicowy przestrzegał seniorów przed zagrożeniami
  • Dzielnicowy przestrzegał seniorów przed zagrożeniami