Obchody Tygodnia Mediacji i Międzynarodowego Dnia Mediacji - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Tygodnia Mediacji i Międzynarodowego Dnia Mediacji

Data publikacji 15.10.2018

W dniach od 15 do 19 października 2018 roku po raz kolejny w całej Polsce obchodzimy Tydzień Mediacji. Jest to inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości organizowana w związku z Międzynarodowym Dniem Mediacji. Od 2005 roku jest on obchodzony na całym świecie w każdy trzeci czwartek października.

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu.

Przez tydzień od 15 do 19 października, na terenie całego kraju odbędą się spotkania, konferencje oraz seminaria poświęcone zagadnieniu mediacji. Jednym z celów tych działań jest możliwość spotkania z mediatorem i uzyskania informacji, co zrobić, żeby skorzystać z mediacji, jak przebiega postępowanie mediacyjne i jakie przynosi korzyści.

Dowiedź się więcej  

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości/Sąd Okręgowy w Kielcach