Nietrzeźwi kierujący - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierujący

Data publikacji 16.10.2018

Wczoraj policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej podczas pełnionej służby na drodze W768 w miejscowości Topola zatrzymali w krótkich odstępach czasu aż trzech nietrzeźwych kierujących.

Funkcjonariusze z Zespołu Ruchu Drogowego wczoraj pełnili służbę m.in. na trasie W768. W miejscowości Topola, w krótkich odstępach czasu zatrzymali aż trzech nietrzeźwych użytkowników dróg. Pierwszy z nich, 42-letni mężczyzna kierował samochodem marki Renault. Podczas badania stanu trzeźwości urządzenie wykazało ponad 2,5 promila. Po niedługim czasie od tego zdarzenia policjanci zwrócili uwagę na jadącego rowerzystę. Mężczyzna w wieku 59 lat „wydmuchał” 0,7 promila alkoholu. Następnie w godzinach wieczornych w tej samej miejscowości doszło do kolizji samochodu osobowego w ciągnikiem rolniczym. Podczas badania kierującego skodą, 68-letniego mężczyzny okazało się, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości. Badanie na alkomacie wykazało 1,4 promila. 

Nietrzeźwym kierującym samochodami osobowymi zatrzymano prawa jazdy. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.     

            

Apelujemy!

 

Nietrzeźwi użytkownicy dróg: kierujący pojazdami, a także rowerzyści i piesi to realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji.

Apelujemy również do wszystkich. Widzisz osobę nietrzeźwą, wsiadającą za kierownicę samochodu? Zareaguj! Swoim działaniem możesz uratować jego życie lub zdrowie, tym samym zapobiec tragedii. Wypadki drogowe to dramat zarówno dla rodzin sprawców jak i osób pokrzywdzonych w wypadkach. Wspólnie możemy zrobić wiele, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom, spowodowanym skrajnej nieodpowiedzialności, jaką jest kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.

 

Opr. SB

Źródło: KPP w Kazimierzy Wielkiej

  • Nietrzeźwi kierujący