Wspólne szkolenie zakończone - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne szkolenie zakończone

Data publikacji 19.10.2018

Dziś zakończyło się ogólnopolskie szkolenie w którym wzięli udział policjanci oddziałów i samodzielnych pododdziałów prewencji Policji z zakresu współpracy z jednostkami wojskowymi. Zajęcia odbyły się w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach i trwały od poniedziałku. Ich organizatorem był Główny Sztab Policji Komendy Głównej Policji.

Uroczystego zakończenia, podsumowania i wręczenia certyfikatów dokonał mł. insp. Paweł Pinda z Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji oraz Szef Wydziału Szkolenia Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach  ppłk. Marcin Matczak. W uroczystym zakończeniu wziął również udział Naczelnik Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach kom. Olgierd Oleksiak oraz Zastępca Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Kielcach mł. insp. Adam Jopek.

W trakcie szkolenia kursanci, wśród których byli również weterani misji, m.in. zapoznali się z metodami maskowania i unikania pościgu w sytuacji izolacji na polu walki, metodami prowadzenia negocjacji w praktyce wojskowej czy sposobami radzenia sobie z napięciem i stresem w sytuacji uwięzienia i izolacji.

Opr. MŚ/KT

Źródło: KWP w Kielcach