Przygotował weki… z marihuaną - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przygotował weki… z marihuaną

Data publikacji 19.03.2019

Kieleccy policjanci zatrzymali kolejne 4 osoby posiadające narkotyki. W niedzielę mundurowi z Komisariatu Policji w Chęcinach zatrzymali 31- latka, który w słoiku przeznaczonym na przetwory przechowywał 35 gramów suszu marihuany. Z kolei wczoraj wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach ujawnili u dwóch 20- latków susz marihuany, a u 21- latka oprócz tego narkotyku również 20 tabletek ecstasy. Wszystkim grozi do 3 lat więzienia.

Policjanci z chęcińskiego komisariatu ustalili, że 31- letni mieszkaniec jednej z miejscowości może posiadać narkotyki. W niedzielne popołudnie postanowili sprawdzić posiadane informacje i złożyli podejrzewanemu wizytę. Przypuszczenia mundurowych okazały się niezwykle trafne. W trakcie przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze natrafili na słoik. Według zapisu na etykiecie wewnątrz miały znajdować się kiszone ogórki, jednak policjanci szybko rozpoznali, że zawartość jest zgoła inna. Po otwarciu słoika wewnątrz ujawnili torebkę, wypełnioną 35 gramami suszu, który po przebadaniu okazał się marihuaną. 31- latek trafił do policyjnej celi.

Z kolei w poniedziałkowe popołudnie wywiadowcy z kieleckiej komendy miejskiej, kontrolując parking przy jednej z galerii zwrócili uwagę na trzech młodych mężczyzn. Gdy stróże prawa przystąpili do legitymowania zauważyli, że dwaj 20- latkowie i ich rok starszy kolega wyraźnie zaczynają się denerwować. Wywiadowcy postanowili poznać powód takiego zachowania i przystąpili do drobiazgowej kontroli. Szybko okazało się, że interwencja znacznie się przedłuży. Funkcjonariusze u 20- latków ujawnili po zawiniątku z suszem marihuany. 21- latek także miał przy sobie narkotyki – u niego mundurowi ujawnili 7 gramów suszu oraz 20 tabletek ecstasy. Cała trójka kielczan została zatrzymana.

Za posiadanie środków odurzających polskie prawo przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • weki… z marihuaną
  • weki… z marihuaną
  • weki… z marihuaną
  • weki… z marihuaną