Wspaniali półmaratończycy

Data publikacji 25.03.2019

W niedzielę w Pabianicach rozegrał się bieg – półmaraton. 1462 zawodników i prawie 22 km do przebycia. Bieg podzielony był na wiele kategorii, dla nas najważniejsza to klasyfikacja służb mundurowych. Trzej policjanci z garnizonu świętokrzyskiego zaliczyli świetny występ, wśród policjantów z całego kraju zajęli 2, 3 i 4 miejsca.

Limit czasu na przebiegnięcie półmaratonu zgodnie z regulaminem wynosił 3 godziny. Nie straszne było to dla naszych policjantów, którzy w niedzielnym biegu zaliczyli świetny występ. Najlepszemu z nich zajęło to niespełna godzinę i dziewiętnaście minut. Michał Kołomański z kieleckiego oddziału prewencji, Kamil Czarnecki pełniący służbę na posterunku w Suchedniowie oraz Norbert Łojek z ostrowieckiej komendy – trzej zawodnicy, z których możemy być dumni. W trudnym biegu na wymagającym dystansie półmaratonu wśród policjantów z całego kraju zajęli odpowiednio 2, 3 i 4 miejsce. Warto dodać, że Michałowi Kołomańskiemu niewiele zabrakło by zająć w tej kategorii najwyższe miejsce na podium. W klasyfikacji drużynowej, gdzie rywalizowało aż 68 zespołów świętokrzyska załoga zajęła 3 miejsce. Jesteśmy przyzwyczajeni już do wspaniałych rezultatów naszych zawodników oraz pełni przekonania, że jeszcze wiele sukcesów przed nimi.