Ratunek przyszedł w ostatniej chwili - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Ratunek przyszedł w ostatniej chwili

Policjanci z posterunku w chmielniku we wtorkowy poranek uratowali życie 43- latka. Funkcjonariusze ruszyli z pomocą po zgłoszeniu, które napłynęło od syna mężczyzny. Z informacji przekazanych mundurowym wynikało, że desperat zamierza odebrać sobie życie. Liczyła się każda sekunda, jednak stróże prawa zdążyli z pomocą.

We wtorek, krótko przed godziną 7 rano do dyżurnego kieleckiej komendy miejskiej wpłynęło bardzo niepokojące zgłoszenie. Mieszkaniec gminy Chmielnik poinformował, że jego ojciec wyszedł z domu z zamiarem najprawdopodobniej targnięcia się na swoje życie. Dyżurny niezwłocznie skontaktował się z funkcjonariuszami z Posterunku Policji w Chmielniku. Do działań przystąpił kierownik jednostki, wraz z dzielnicowym. Mundurowi dokładnie sprawdzili wszystkie miejsca w pobliżu domu desperata. W pewnym momencie policjanci w jednym z garaży odnaleźli nieprzytomnego 43- latka. Stróże prawa wyswobodzili desperata i rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy, która doprowadziła do przywrócenie mężczyźnie funkcji życiowych i świadomości.

Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Chmielniku nie doszło do tragedii. Przytomny 43- latek trafił pod opiekę lekarzy.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach