Chciał wyłudzić kredyt - już czekał na gotówkę… - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał wyłudzić kredyt - już czekał na gotówkę…

Data publikacji 23.04.2015

Policjanci zatrzymali wczoraj mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie wyłudzenia kredytu gotówkowego na sumę prawie 33 500 zł. 33-letni kielczanin czekał już jedynie na decyzję banku w sprawie przyznania pieniędzy, których dzięki rzetelnej i skrupulatnej pracy stróżów prawa się nie doczekał. Mężczyzna został zatrzymany, a bezprawnie wzbogacić się chciał na podstawie fałszywego oświadczenia o zatrudnieniu i osiąganych dochodach.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wykonując czynności operacyjne ustalili mężczyznę, który zamierzał wyłudzić z jednego z kieleckich banków prawie 33 500 zł. 33-latek w tym celu miał przygotowane fałszywe oświadczenia, które przedłożył wczoraj popołudniu pracownikom placówki. Jednak dzięki pracy policjantów mężczyzna został na miejscu zatrzymany, w chwili gdy czekał na weryfikację wniosku przez bank w sprawie przyznania kredytu gotówkowego oraz wypłatę pieniędzy.

Jak się okazało 33-latek był nietrzeźwy. Po przebadaniu go na zawartość alkoholu w organizmie, urządzenie wykazało prawie 1,5 promila.

Mężczyzna dziś zostanie doprowadzony do Prokuratury, gdzie  będzie tłumaczył się ze swojego postępowania. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. MT

Źródło: KMP Kielce