Kryminalni pamiętali o skazanych - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni pamiętali o skazanych

Data publikacji 12.09.2019

W środę policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób zatrzymali kolejnych dwóch poszukiwanych. W Warszawie w ręce mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wpadł 56-latek, poszukiwany listem gończym aby odbyć 3-miesięczny wyrok za kradzież drzewa. Z kolei w naszym mieście funkcjonariusze zatrzymali 51-latka, który do celi trafił na 2 lata za płatną protekcję.

Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób to komórka Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy, która zajmuje się m.in. zatrzymywaniem osób unikających kontaktu z wymiarem sprawiedliwości. Od 2015 roku policjanci z tego zespołu prowadzili poszukiwania za pochodzącym z gminy Morawica 56-latkiem. Mężczyzna ten był skazany za kradzież drzewa. Ponieważ wyrokowany nie stawił się do aresztu, aby odbyć 3 miesiące pozbawienia wolności, a ustalenia kryminalnych wskazywały, że może on ukrywać się zarówno w kraju jak i zagranicą, sąd wydał list gończy za 56-latkiem. Policjanci z Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy miejskiej ustalili, że skazany najprawdopodobniej pracuje na terenie budowy w Warszawie. W środowy poranek funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób dotarli na teren inwestycji w stolicy, gdzie zastali bardzo zaskoczonego wizytą mundurowych 56-latka. Mężczyzna został zatrzymany.

Tego samego dnia, popołudniu w Kielcach funkcjonariusze z tego samego wydziału dotarli w rejon osiedla Świętokrzyskie. Tam zatrzymali 51-latka, który nie zgłosił się do aresztu. Ten mężczyzna usłyszał wyrok za płatną protekcję i trafił do więziennej celi na 2 lata.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach