W czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego

Data publikacji 19.09.2019

Nietrzeźwego motorowerzystę ujął i przekazał buskim mundurowym, policjant będący w czasie wolnym od służby. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek po południu w podbuskiej miejscowości. Kierujący motorowerem 64 – latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym przez osobę nietrzeźwą, kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywnę.

W jednej z miejscowości koło Buska – Zdroju w poniedziałek po południu, uwagę policjanta będącego w tym czasie na wolnym zwróciło zachowanie motorowerzysty. Jednoślad jechał od jednej do drugiej krawędzi drogi. Mogło to świadczyć, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Policjant pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Stopnicy, podjechał do motorowerzysty i dał mu znak, aby ten się zatrzymał. Kiedy funkcjonariusz podszedł do kierującego jednośladem, poczuł od niego zapach alkoholu. Natychmiast telefonicznie powiadomił dyżurnego z buskiej komendy. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce podczas badania stanu trzeźwości 64 – letniego kierującego, stwierdzili w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Za jazdę na „podwójnym gazie”, mężczyźnie grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.  

Nie pierwszy raz policjanci udowodnili, nawet będąc po służbie, że reagują gdy widzą gdy ktoś łamie prawo i naraża innych na niebezpieczeństwo.

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju