Nielegalna kontrabanda - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna kontrabanda

Data publikacji 20.09.2019

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą kieleckiej komendy złożyli w środę wizytę 77- letniemu mieszkańcowi gminy Sitkówka – Nowiny. W trakcie czynności w domu seniora policjanci zabezpieczyli 3 worku wypełnione krajanką tytoniową oraz 35 butelek wypełnionych najprawdopodobniej nielegalnym alkoholem. Za posiadanie nielegalnych wyrobów alkoholowych i tytoniowych kodeks karny skarbowy przewiduje wysoką grzywnę.

Stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej postanowili sprawdzić działalność 77- letniego mieszkańca powiatu. Mundurowi mieli bowiem sygnały, że mężczyzna ten może mieć nielegalny tytoń i alkohol. W środowe przedpołudnie policjanci odwiedzili jego dom na terenie jednej z miejscowości w gminie Sitkówka – Nowiny i przystąpili do czynności. Kontrola szybko dała spodziewane efekty. Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą kieleckiej komendy miejskiej zauważyli 3 worki, wypełnione łącznie blisko 33 kilogramami krajanki tytoniowej. Stróże prawa zwrócili także uwagę na butelki wypełnione bezbarwną cieczą. Wstępnie mundurowi zabezpieczyli 31,5 litra substancji, którą był najprawdopodobniej nielegalny alkohol.

Zabezpieczone wyroby trafią teraz do ekspertyzy. Jeśli potwierdzą się wstępne ustalenia funkcjonariuszy, cała sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Posiadanie nielegalnych wyrobów akcyzowych jest zagrożone wysoką grzywną.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • Nielegalna kontrabanda
  • Nielegalna kontrabanda