Areszt za kradzież rozbójniczą - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 08.11.2019

Decyzją kieleckiego sądu najbliższe 3 miesiące w więziennej celi spędzi 32- latek, zatrzymany w środowe popołudnie przez kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Śledczy ustalili, że ten mężczyzna pod koniec września br. w podkieleckim Sukowie dokonał kradzieży rozbójniczej, kradnąc papierosy w jednym ze sklepów, a następnie użył przemocy wobec pracownicy. Za taki czyn można trafić za kratki nawet na 10 lat.

Całe zdarzenie miało miejsce 29 września, w podkieleckim Sukowie. Wówczas policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze sklepów nieznany wówczas mężczyzna ukradł 26 paczek papierosów, wartych 435 złotych. Widząca wszystko jedna z pracownic próbowała powstrzymać rabusia, jednak ten postanowił za wszelką cenę utrzymać łupy, zaczął szarpać kobietę, ostatecznie ją przewracając. Gdy na miejscu pojawili się mundurowi z daleszyckiego komisariatu, rozbójnika już nie było. W prace dochodzeniowo – śledczą włączyli się wówczas funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy, którzy przystąpili do drobiazgowej analizy każdego śladu. Ich żmudna i ciężka praca dała spodziewany efekt. Kryminalni wpadli na trop doskonale im znanego 32- latka. W środowe popołudnie policjanci zapukali do jednego z mieszkań na kieleckim KSMie. Drzwi otworzył bardzo zaskoczony mężczyzna, który został zatrzymany. Ponadto stróże prawa przeszukując jego mieszkanie natrafili na plastikowe opakowanie, które zawierało 2 gramy białego proszku. Wstępne badanie wykazało, że była to amfetamina.

 

32- latek najbliższe 3 miesiące decyzją kieleckiego sądu spędzi w areszcie. Za kradzież rozbójniczą grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach