„Game over” dla kolejnego salonu gier hazardowych - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Game over” dla kolejnego salonu gier hazardowych

Data publikacji 20.11.2019

Wczoraj buscy kryminalni wraz z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Kielcach skontrolowali salon nielegalnych gier hazardowych. Punkt gier zlokalizowany był na terenie gminy Stopnica. Podczas wspólnych działań, zabezpieczono dwa nielegalne terminale internetowe do gier hazardowych. Funkcjonariusze ustalili także adres internetowy serwera, z którego pobierane były gry. Właścicielowi lokalu oraz organizatorom gier może grozić wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wspólną kontrolę przeprowadzili wczoraj policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju oraz funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Kielcach. Mundurowi na terenie gminy Stopnica skontrolowali lokal, w który jak wynikało z informacji funkcjonariuszy przeznaczony był do gier hazardowych. W jego wnętrzu ujawnili dwa terminale internetowe do gier hazardowych. Zabezpieczono osprzęt elektroniczny do tych „maszyn”, a także pieniądze w kwocie prawie 2400 złotych przeznaczone na wypłatę wygranych. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ustalili adres internetowy serwera, z którego pobierane były gry hazardowe. W tej sprawie przesłuchane zostały 4 osoby, które przebywały w nielegalnym salonie gier. Postępowanie przygotowawcze prowadzić będzie Naczelnik Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach.  

Zgodnie z obowiązującym prawem, właścicielowi lokalu oraz organizatorowi gier grozi wysoka kara pieniężna lub nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

  • salon gier