Znowu popłynął

Data publikacji 04.12.2019

30 listopada 2019 roku na pływalni krytej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyły się Mistrzostwa Służb Mundurowych w Pływaniu. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Znakomity występ zaliczył funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Kielcach, który trzykrotnie w czasie zawodów stawał na podium.

W imieniu Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, insp. dra hab. Marka Fałdowskiego zawody otworzył kom. dr Adam Płaczek – Kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W uroczystości otwarcia, wręczenia nagród i podsumowania mistrzostw wzięli udział m.in.: przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej bryg. mgr inż. Grzegorz Rybaczyk – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie oraz przedstawiciel Akademii Wojsk Lądowych mjr Włodzimierz Wiązek.

Do rywalizacji w Mistrzostwach Służb Mundurowych w Pływaniu stanęło ponad 170 zawodników. Różne kategorie wiekowe, różne style – motylkowy, grzbietowy, klasyczny czy dowolny. Reprezentanci formacji mundurowych rywalizowali na dystansach 50, 100, 200, a nawet 400 metrów. Była także sztafeta 4x50 metrów.

Reprezentujący nasz garnizon zawodnik z kieleckiego SPKP zajął I miejsce w zmaganiach na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Drugie miejsce zajął w tym samym stylu na 50 metrów oraz na odcinku 100 metrów płynąc dowolnym stylem.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw okazał się Dawid Szulich z Żandarmerii Wojskowej, natomiast najlepszą zawodniczką została Agnieszka Burdelak również z Żandarmerii Wojskowej.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali medale oraz dyplomy. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami. Najlepsze drużyny również otrzymały puchary.

Źródło: WSPol Szczytno