Uniemożliwiła pijanemu kierowanie autem - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Uniemożliwiła pijanemu kierowanie autem

Data publikacji 20.02.2020

Mieszkanka gminy Ożarów ujęła wczoraj na gorącym uczynku nietrzeźwego kierującego fiatem. Obywatelska postawa kobiety być może zapobiegła tragedii, ponieważ okazało się, że zatrzymany 54-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj kilka minut przed godziną 12.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Do zdarzenia doszło w miejscowości Ćmielów. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z ostrowieckiej drogówki. Z relacji zgłaszającej wynikało, że zauważyła ona jak do pojazdu marki Fiat wsiadał mężczyzna, który jej zdaniem był pijany a następnie próbował odjechać. Kobieta chcąc zapobiec tragedii wyciągnęła kierującemu kluczyki z włoskiego auta i o całym zdarzeniu zawiadomiła stróżów prawa. Od 54-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu. Mundurowi w trakcie prowadzonych czynności potwierdzili przypuszczenia interweniującej kobiety. Badanie alkomatem wskazało, że wsiadł on za kierownicę mając blisko 3 promile alkoholu. Tym razem dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej nie doszło do tragedii.

Wkrótce za swój czyn 54-latek odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Pijany kierowca musi się liczyć również z dotkliwą karą finansową.

 

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim