Wywiadowcy się nie pomylili - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Wywiadowcy się nie pomylili

Data publikacji 21.02.2020

Zatrzymaniem 24- latka zakończyła się wczorajsza kontrola, przeprowadzona przez wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze na mało uczęszczanej ulicy zauważyli zaparkowane niemieckie auto a w środku nerwowo zachowującego się młodego mężczyznę. Policjanci mając informacje o przeszłości kryminalnej 24- latka postanowili bardzo skrupulatnie sprawdzić jego branie i każdy zakamarek samochodu. I nie pomylili się. Mężczyzna miał przy sobie 8 zawiniątek z narkotykami.

W czwartek, około godziny 18 funkcjonariusze z Referatu Patrolowo – Wywiadowczego kieleckiej komendy patrolowali ulicę Ciekocką w Kielcach. To mało uczęszczana droga, znajdująca się na obrzeżach miasta. Dlatego też od razu zwrócili uwagę na zaparkowane dłuższy czas audi. W niemieckim samochodzie siedział młody mężczyzna, nerwowo rozglądający się na wszystkie strony. Wywiadowcy postanowili ustalić, jaki jest powód takiego zachowania kierującego i przystąpili do czynności. Szybko okazało się, że pochodzący z gminy Piekoszów 24- latek miał w przeszłości problemy z narkotykami, co tylko wzmocniło i tak już duże podejrzenia stróżów prawa. Kieleccy policjanci przystąpili wówczas do bardzo drobiazgowej kontroli samochodu i przeszukali jego każdy zakamarek. Mundurowi sprawdzili także dokładnie ubranie mężczyzny. I nie pomylili się. Właśnie w kurtce 24- latek miał ukryte 8 zawiniątek z zabronionymi substancjami. W 3 z nich był biały proszek, który trafił do szczegółowych badań, a w pozostałych susz, wstępnie zidentyfikowany jako marihuana. Łącznie wywiadowcy zabezpieczyli około 10 gramów zabronionych substancji. Młody mężczyzna resztę wieczoru spędził w areszcie.

Jeśli ekspertyza potwierdzi wyniki wstępnych badań, 24- latek usłyszy zarzuty. Za posiadanie narkotyków polskie prawo przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • zabezpieczone narkotyki