Fałszywy Samarytanin - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Fałszywy Samarytanin

Data publikacji 21.02.2020

Policjanci z Komisariatu Policji w Sędziszowie zatrzymali we wtorek44-letniego mieszkańca miasta, który w trakcie udzielania pomocy poszkodowanemu ukradł mu portfel. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

W wtorek do Komisariatu Policji w Sędziszowie zgłosił się 66-letni mężczyzna, który złożył zawiadomienie o kradzieży portfela. Jak wynikało ze zgłoszenia, w trakcie zakupów 66-latek źle się poczuł. Z pomocą przyszedł mu 44-letni mieszkaniec Sędziszowa, który wspólnie z kolegami wezwał na miejsce zespół medyczny. Wtedy też z kieszeni jego spodni zniknął portfel z gotówką w kwocie 800 zł.

Policjanci z pełnym zaangażowaniem zajęli się sprawą i już po paru godzinach amator cudzych portfeli został zatrzymany. W trakcie przeprowadzonych czynności  stróże prawa ustalili, że mężczyzna w trakcie przenoszenia poszkodowanego na nosze, wyjął z kieszeni jego spodni portfel, zabrał z niego 800 zł, a następnie pozbył się „dowodu” wyrzucając go do studzienki kanalizacyjnej.
Dzięki szybkiej i skutecznej pracy policjantów, portfel został odzyskany. Teraz za swój czyn fałszywy Samarytanin będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.  


Opr. MK

Źródło: KPP w Jędrzejowie

  • odnaleziony w studzience portfel
  • odnaleziony w studzience portfel