Sprawca rozboju trafił za kratki - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca rozboju trafił za kratki

Data publikacji 07.05.2015

Pińczowscy kryminalni zatrzymali 29-letniego mieszkańca Chrobrza, którego podejrzewają o dokonanie rozboju do jakiego doszło na początku maja na drodze w pobliżu Woli Chroberskiej. Za tego typu przestępstwo mężczyźnie grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Drugiego maja personel Szpitala Powiatowego w Pińczowie poinformował policjantów o możliwości popełnienia przestępstwa na szkodę 80- letniego mężczyzny, który trafił na izbę przyjęć z obrażeniami głowy i klatki piersiowej. Funkcjonariusze pińczowskiej komendy od razu podjęli czynności zmierzające do ustalenia okoliczności powstania tego typu obrażeń u starszego człowieka. Sprawa była o tyle trudna, że ów poszkodowany nie wiedział co dokładnie mu się przytrafiło. Poinformował jedynie, że w wyniku zdarzenia, w którym doznał wspomnianych obrażeń utracił także portfel wraz z pieniędzmi w kwocie 430 zł i dowodem osobistym. Policjanci od początku przypuszczali, że poszkodowany człowiek padł ofiarą brutalnego rozboju. Wytypowali grupę osób, które mogły się tego dopuścić. W wyniku przeprowadzonych czynności oraz weryfikacji zgromadzonych dowodów podejrzenia skoncentrowały się na jednym z mieszkańców Chrobrza, który w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzuconego mu czynu. Wyjaśniał, że widząc bezbronnego, starszego człowieka, u którego wcześniej zaobserwował gotówkę, postanowił skorzystać z okazji i pozbawić go pieniędzy używając wobec niego siły fizycznej. Skradzione pieniądze przeznaczył na zakup alkoholu i rozrywkę.

Dzięki dobremu rozpoznaniu lokalnego środowiska pińczowscy kryminalni szybko i trafnie wytypowali przestępcę, który dokonał brutalnego napadu, nie zważając na wiek ofiary i skutek napaści dla jej zdrowia. Na szczęście starszy człowiek dochodzi już do pełni sił, a sprawca całego zajścia został zatrzymany. Prokuratura zdecydowała o jego tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące. Po zakończeniu postępowania w tej sprawie o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za przestępstwo kradzieży z użyciem przemocy grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

opr. D.S.

źródło: KPP Pińczów