Sprawca pobicia w rękach Policji - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Sprawca pobicia w rękach Policji

Data publikacji 26.03.2020

Wczoraj pińczowscy policjanci Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego w bezpośrednim pościgu zatrzymali sprawcę pobicia i uszkodzenia ciała 20-letniego mieszkańca Pińczowa. Zatrzymany 18-latek trafił do policyjnego aresztu, kwestią czasu pozostaje zatrzymanie drugiego sprawcy. Obu za udział w pobiciu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Niedługo po godzinie 17:00 mundurowi otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w parku miejskim w Pińczowie doszło do pobicia młodego mężczyzny. Na miejscu okazało się, że w nierównym starciu ucierpiał 20-letni mieszkaniec Pińczowa, a jego dwaj oprawcy zdążyli się już oddalić. Policjanci udzielili pomocy poszkodowanemu, a po przekazaniu go w ręce ratowników medycznych rozpoczęli poszukiwania opisanych mężczyzn. Tych napotkali kilka ulic dalej. Na widok radiowozu rozbiegli się, stróże prawa ruszyli za jednym z nich. Niedługo potem mężczyzna został zatrzymany na klatce schodowej jednej z kamienic. Widząc beznadziejność swojego położenia próbował się jeszcze wyrywać i uciekać, ale na niewiele mu się to zdało, ponieważ szybko znalazł się w radiowozie.

Ujęty 18-letni mieszkaniec gminy Pińczów miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dziś po całkowitym wytrzeźwieniu 18-latek będzie wyjaśniał, jak wyglądało wczorajsze zdarzenie i jaki był jego powód. Personalia drugiego sprawcy są już znane policjantom i jego zatrzymanie to kwestia godzin. Obu mężczyznom za udział w pobiciu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie

  • Sprawca pobicia w rękach Policji
    Sprawca pobicia w rękach Policji