Nieodpowiedzialność? Brawura? Brak wyobraźni? - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Nieodpowiedzialność? Brawura? Brak wyobraźni?

Data publikacji 27.03.2020

Wczoraj, tuż po godzinie 18:00 policjanci staszowskiej drogówki zostali poinformowani, że w miejscowości Beszowa doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Na miejscu okazało się, że 64-letni kierujący był nietrzeźwy. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

We wczorajsze popołudnie funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie, zostali poinformowani, że w miejscowości Beszowa doszło do kolizji drogowej. Na miejscu mundurowi ustalili, że 64-letni kierujący samochodem marki ford, wykonując manewr skrętu w prawo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 29-letniemu kierowcy lexusa. W wyniku nieodpowiedzialnego zachowania mężczyzny doszło do zderzenia się pojazdów. Jak się okazało, nie był to koniec problemów właściciela forda. 64-latek w swoim organizmie miał blisko 3,3 promila alkoholu.

Teraz mieszkańcowi powiatu staszowskiego grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a także kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie także za spowodowanie kolizji.

Opr. JSz

Źródło: KPP w Staszowie