Postawa godna naśladowania - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Postawa godna naśladowania

Data publikacji 27.03.2020

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 55-letni mieszkaniec Wąchocka, którego ujęli wczoraj jadący za nim kierujący i pasażerowie pojazdu Iveco. Dzięki godnej naśladowania postawie mężczyzn, nieodpowiedzialnemu 55-latkowi udaremniona została dalsza jazda. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia i co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj przed południem na drodze K-42 podróżujący pojazdem Iveco mężczyźni w rejonie stacji paliw w Wąchocku zauważyli pojazd Skoda, którego kierujący zmusił ich do gwałtownego hamowania. W pewnym momencie kierowca skody zatrzymał auto, wysiadł z niego krzycząc i chwiejąc się na nogach. Mężczyźni zorientowali się, że może być nietrzeźwy. Wtedy jeden z podróżujących Iveco stanął przed maską jego auta chcąc uniemożliwić mu dalszą jazdę, jednak kierowca ruszył dalej. Mężczyźni jechali w dalszym ciągu za skodą. W Starachowicach w rejonie świateł nagle kierujący Skodą zatrzymał auto na środku drogi i wysiadł. Wtedy mężczyźni ujęli kierowcę i wezwali policjantów.

Jak się okazało kierujący skodą to 55-letni mieszkaniec Wąchocka, który miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem, a grozi mu do 2 lat więzienia i co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy.

 

Opr. MŻ

Źródło: KPP w Starachowicach