W walce z wirusem - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

W walce z wirusem

Data publikacji 06.04.2020

Świętokrzyscy policjanci kontrolują każdego dnia tysiące osób podlegających kwarantannie. Nie wszyscy jednak przestrzegają obowiązujących zasad. Wiele mandatów, liczne wnioski o ukaranie do sądu – to jedynie dane z ostatniej doby.

W ciągu ostatniej doby odwiedziliśmy 4415 osób przebywających na kwarantannie. Niestety w dziewięciu przypadkach policjanci zetknęli się z nieobecnością w wyznaczonym miejscu. Poza tymi kontrolami, każdego dnia podejmujemy interwencje wobec naruszeń wprowadzonych przepisów. Niedzielna pogoda kojarzyła się ze spacerami, wspólnymi wyjściami w plener i spotkaniami. Pamiętajmy jednak, że te stanowią naruszenie obowiązujących przepisów.

W związku z gromadzeniem i przemieszczaniem się osób świętokrzyscy policjanci interweniowali kilkaset razy. Funkcjonariusze wczoraj nałożyli blisko 200 mandatów karnych i sporządzili ponad 50 wniosków do sądu.

A przykładów bagatelizowania przepisów nie brakuje. Dwaj mieszkańcy powiatu koneckiego postanowili spotkać się przy ognisku w lesie. Grupka młodych mężczyzn spotkała się na miejskim placu zabaw w Końskich by zjeść chipsy we wspólnym towarzystwie.

Policjanci kieleckiego oddziału prewencji podjęli interwencję wobec 58-latka, który konno przemieszczał się po ścisłym centrum miasta. Nietrzeźwy mieszkaniec gminy Daleszyce (badanie wykazało ponad promil alkoholu) podróżował w ten sposób z terenu powiatu starachowickiego. Mężczyzna ukarany został wysokim mandatem.  

Pamiętajmy! To nie jest czas spotkań towarzyskich i wyjść w plener!

Busko-Zdrój

Kazimierza Wielka

Końskie

Skarżysko-Kamienna

Starachowice

Staszów

Pińczów

Jędrzejów

  • W walce z wirusem
    W walce z wirusem
Ładowanie odtwarzacza...