Zabroniona mieszanina w mieszkaniu kielczanina - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Zabroniona mieszanina w mieszkaniu kielczanina

Data publikacji 21.05.2020

50 gramów zmieszanych zabronionych substancji zabezpieczyli we wtorek funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową kieleckiej komendy w mieszkaniu 35- latka. Badanie laboratoryjne wykazało, że to połączone środki 3-CMC, 4-CMC oraz MDMA. Zatrzymany kielczanin już usłyszał zarzuty, a grozi mu nawet 10 lat więzienia.

To już kolejna w ostatnim czasie realizacja sprawy, prowadzonej przez mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Tym razem funkcjonariusze z tego wydziału postanowili wziąć pod lupę 35- letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna ten nie był wcześniej notowany, ale z ustaleń policjantów wynikało, że może mieć na sumieniu przestępstwo narkotykowe. Właśnie dlatego w miniony wtorek stróże prawa pojechali do jednego z mieszkań w centrum i zapukali do drzwi, które otworzył bardzo zaskoczony 35- latek. Jego zdziwienie narastało, wraz z każdym kolejnym ujawnionym dowodem. Policjanci skrupulatnie odnajdywali kolejne przedmioty m.in. kapsułkę z zabronioną substancją, młynek ze śladami suszu, puste eppendorfy przygotowane do napełnienia. W końcu mundurowi z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową trafili do piwnicy, gdzie znaleźli pojemnik wypełniony 50 gramami zabronionych substancji. 35- latek został zatrzymany.

Badania wykazały, że zabezpieczone środki są na liście substancji zabronionych. To mieszanina 3-CMC, 4-CMC i MDMA. Kielczanin usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości zabronionych substancji. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • narkotyki