Zapomniał, że włącza się do ruchu - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Zapomniał, że włącza się do ruchu

Data publikacji 22.05.2020

Niezależnie od warunków panujących na drodze, kierując pojazdem należy być czujny i stosować się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Chwila nieuwagi może doprowadzić do niebezpiecznego zdarzenia, którego konsekwencje mogą być bardzo poważne. Wczoraj mundurowi zatrzymali do kontroli rowerzystę, który nie zważając na jadące samochody włączył się do ruchu, stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych kierujących.

Sandomierscy policjanci regularnie interweniują w związku z zaistniałymi zdarzeniami drogowymi z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, tj. rowerzystów i pieszych. Nawet  niegroźnie wyglądające zderzenie pieszego lub rowerzysty z pojazdem może spowodować doznanie poważnych urazów, które mogą zagrozić ich życiu. To z kolei naraża kierowców samochodów na bardzo poważne konsekwencje prawne i karne. Ciężar obowiązków leży także po stronie rowerzystów. Każdy fan dwóch kółek wyjeżdżając na drogę powinien sprawdzić stan techniczny swojego roweru ale przede wszystkim winien zadbać o swoja widoczność dla innych uczestników ruchu drogowego.

Rowerzyści nie maja karoserii dlatego też szczególną uwagę powinni przywiązywać do swojego bezpieczeństwa. Cykliści każdą zmianę kierunku jazdy powinni odpowiednio wcześniej i widocznie sygnalizować, tak aby dać szansę innym uczestnikom ruchu drogowego na właściwą reakcję. Takiej szansy nie dał wczoraj rowerzysta, który zjeżdżając  z górki w miejscowości Słupcza włączył się do ruchu drogowego zapominając o tym, że nie jest super bohaterem i powinien ustąpić pierwszeństwa jadącym prawidłowo pojazdom. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli i za swoje nieodpowiedzialne zachowanie ukarany mandatem karnym.

Niestety mimo apeli kierowanych do kierowców, pieszych i rowerzystów, a także podejmowanych działań profilaktycznych i prewencyjnych, wciąż dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Opr. PK
Źródło: KPP Sandomierz

Ładowanie odtwarzacza...