Bójka i szybkie zatrzymanie 9 osób - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Bójka i szybkie zatrzymanie 9 osób

Data publikacji 30.06.2020

Łącznie 9 osób zostało zatrzymanych przez mundurowych z Komisariatu Policji w Brodach i kryminalnych ze starachowickiej komendy. Nawet do 8 lat więzienia może grozić dwóm mężczyznom, a kolejnym siedmiu 3 lata w miejscu odosobnienia za udział w bójce na terenie gminy Brody.

W minioną niedzielę kilka minut po północy do starachowickich policjantów wpłynęło zgłoszenie, z którego treści wynikało, że na terenie gminy Brody miało dojść do bójki. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że doszło do bójki w której udział brało, aż 9 osób. W wyniku prowadzonych czynności jeszcze tego samego dnia wszystkie te osoby zostały zatrzymane i trafiły do policyjnego aresztu. Większość zatrzymanych to mieszkańcy gminy brody w wieku od 20 do 32 lat, tylko jeden z uczestników bójki pochodzi z powiatu ostrowieckiego. Siedem osób usłyszało zarzut udziału w bójce, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast dwóch mężczyzn będzie odpowiadało za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj Prokuratura Rejonowa w Starachowicach wobec wszystkich dziewięciu osób zastosowała środki wolnościowe w postaci m.in. dozoru oraz poręczenia majątkowego.

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach