Sześciu zatrzymanych za kradzież paliwa - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sześciu zatrzymanych za kradzież paliwa

Data publikacji 15.05.2015

Wczoraj sędziszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie i kradzież paliwa z maszyn budowlanych. Drobiazgowa praca funkcjonariuszy doprowadziła do ustalenia, iż sprawcy nie działali sami. Wczoraj zostali zatrzymani czterej inni mężczyźni. Za to przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko działo się w nocy z środy na czwartek. Sędziszowscy policjanci ustalili, że z jednego z parku maszyn przy budowanej trasie S7 może być kradzione paliwo. Stróże prawa około godziny  1:00 na terenie jednego z miejsc postojowych maszyn budowlanych zauważyli dwóch mężczyzn próbujących się oddalić od znajdującego się tam spychacza. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania jednego z  nich policjanci znaleźli i zabezpieczyli przeszło 600 litrów oleju napędowego.

Jak się okazało sprawcy włamali się i dokonali kradzieży paliwa z trzech innych pojazdów budowlanych. Drobiazgowa praca sędziszowskich policjantów doprowadziła do ustalenia, iż sprawcy nie działali sami. Wczoraj zostali zatrzymani czterej inni mężczyźni. Wszyscy w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi, trafili do policyjnej celi. Dziś będą składać wyjaśnienia.

Opr. MK

Źródło: KPP w Jędrzejowie