Hazardzista napadł na 14-latka - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Hazardzista napadł na 14-latka

Data publikacji 15.05.2015

Funkcjonariusze z trzeciego Komisariatu Policji w Kielcach zatrzymali 18-letniego nałogowego hazardzistę, który gdy brakło mu gotówki potrzebniej do gry, zażądał jej od samotnie idącego ulicą chłopaka.

Wszystko rozegrało się wczoraj rano w centrum Kielc. Wtedy to kobieta jak zwykle podwiozła do centrum miasta swojego syna, który miał udać się do szkoły. 14-latek po kilku minutach poinformował swoją matkę, że obcy mężczyzna zabrał mu pieniądze, które miał przy sobie.

Jak się okazuje napastnikiem był 18-latek, który całą noc spędził w lokalu z automatami do gry. Gdy nad ranem skończyły mu się pieniądze, wyszedł na ulicę i od samotnie idącego chłopaka chciał złotówki. Jednak gdy zauważył, że 14-latek miał przy sobie więcej pieniędzy tj. 50 zł. zagroził użyciem siły jeśli nie odda mu banknotu. Nastolatek oddał mu pieniądze i po chwili poinformował o całym zajściu swoich rodziców, którzy powiadomili policjantów.

Funkcjonariusze Wydział Kryminalnego z trzeciego komisariatu bardzo szybko doprowadzili do zatrzymania 18-latka oraz odzyskali część skradzionych pieniędzy. Mężczyźnie grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Opr. MT
Źródło: KMP w Kielcach