Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdjęli z rynku pokaźny arsenał

Data publikacji 14.09.2015

Ponad 40 sztuk broni palnej w tym karabiny maszynowe oraz strzelby, kilkaset sztuk amunicji, części od broni oraz przedmioty służące do kłusownictwa zabezpieczyli świętokrzyscy policjanci w trakcie prowadzonych działań. Mundurowi wspomagani przez policyjnych antyterrorystów w kilku miejscach jednocześnie zatrzymali siedmiu mężczyzn w wieku od 37 do 64 lat, którzy usłyszeli już zarzuty m.in. nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz jej wyrabiania. Głównemu podejrzanemu 44- letniemu mieszkańcowi powiatu kieleckiego, śledczy zarzucają handel bronią palną, za co może mu grozić kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Świętokrzyscy policjanci od sierpnia ubiegłego roku weryfikowali informacje z których wynikało, że w południowej części kraju są osoby zajmujące się nielegalnym wyrabianiem broni palnej oraz jej handlem. Prowadzone w tej sprawie czynności przyniosły efekt w postaci zatrzymania w ubiegłym roku, na terenie województwa świętokrzyskiego dwóch mężczyzn. Posiadali oni 3 jednostki broni bez wymaganego pozwolenia. Pomimo zatrzymania w dalszym ciągu policjanci pracowali nad sprawą, podejrzewając, że proceder handlu bronią prowadzony jest na szerszą skalę.

Na początku bieżącego roku trop doprowadził kryminalnych do Bydgoszczy, gdzie u młodego mężczyzny zabezpieczono broń palną na którą nie posiadał pozwolenia. Śledczy podejrzewali, że mogła ona pochodzić z województwa świętokrzyskiego.

Sprawa nabrała tempa, kiedy policjanci natrafili na kanał przerzutu broni, który z województwa świętokrzyskiego prowadził na Śląsk. Tam w połowie sierpnia bieżącego roku policjanci wspólnie z kolegami z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu ujawnili działający nielegalnie warsztat rusznikarski, w którym ujawniono i zabezpieczono łącznie 21 sztuk broni palnej oraz materiały wybuchowe. Łącznie w sprawie zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 41 do 66 lat. Usłyszeli oni zarzuty m.in. nielegalnego posiadania broni palnej oraz handlu bronią.

W ubiegły czwartek blisko 100 mundurowych wspieranych przez policyjnych antyterrorystów weszło do siedemnastu mieszkań i domów na terenie powiatu kieleckiego i koneckiego oraz miejscowości Oborniki w województwie Wielkopolskim. Policjanci w trakcie przeszukań zabezpieczyli łącznie 40 sztuk broni palnej w tym karabiny maszynowe, strzelby, kilkaset sztuk amunicji, części od broni oraz przedmioty służące do kłusownictwa. Mundurowi zatrzymali siedmiu mężczyzn w wieku od 37 do 64 lat, którzy usłyszeli już zarzuty m.in. nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz jej nielegalnego wyrabiania. Głównemu podejrzanemu 44- letniemu mieszkańcowi powiatu kieleckiego, śledczy zarzucają handel bronią palną, za co może mu grozić kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

 

Opr. KT

Źródło: KWP w Kielcach

  • zabezpieczenie broni
  • zabezpieczenie broni
  • zabezpieczenie broni
  • zabezpieczenie broni
  • zabezpieczenie broni
  • zabezpieczenie broni
  • zabezpieczona broń
  • zabezpieczona broń

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.57 MB)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 11.16 MB)

Powrót na górę strony