Ostatni Weekend Wakacji - Akcje - Policja Świętokrzyska

Ostatni Weekend Wakacji

Zbliżający się ostatni weekend wakacji będzie wiązał się na pewno ze zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów, co niestety sprzyja wzrostem zagrożenia bezpieczeństwa na drogach. Dlatego na świętokrzyskich drogach spotkamy zwiększona liczbę patroli ruchu drogowego. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących, a piraci drogowi nie będą mogli liczyć na taryfę ulgowa.

Wakacje dobiegają końca, wiąże się to niewątpliwie z powrotami z letniego wypoczynku. Zauważyć zatem będzie można zwiększenie natężenia ruchu, dlatego świętokrzyskie drogi patrolowane będą przez wzmożoną liczbę patroli ruchu drogowego. Policjanci kontrolować będą zarówno trzeźwość kierujących, prędkość z jaką się poruszają, jak również sposób przewożenia dzieci i bagaży. Reagować będą również na wszelkie inne wykroczenia, zwłaszcza te bezpośrednio zagrażające bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ponadto funkcjonariuszy zobaczymy również na głównych ciągach komunikacyjnych, a w sytuacjach dużych utrudnień będą oni podejmować ręczną regulacje ruchu.

By powroty z wakacji były bezpieczne pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, kierujmy się na drodze zasadą szczególnej ostrożności oraz trzeźwością.

Opr. JŻ