Autobusem bezpiecznie do szkoły - Akcje - Policja Świętokrzyska

Autobusem bezpiecznie do szkoły

Dzisiaj w godzinach porannych w rejonie jednej ze szkół na terenie powiatu kieleckiego, policjanci z grupy Speed przeprowadzili kontrole autokarów, którymi uczniowie docierają na zajęcia szkolne. Stan techniczny niektórych pojazdów pozostawiał wiele do życzenia.

Kilka dni temu rozpoczął się rok szkolny, a co za tym idzie, dzieci i młodzież na terenie województwa świętokrzyskiego w wielu przypadkach dojeżdża do szkoły autobusami. W związku z tym policjanci ze świętokrzyskiej grupy Speed pojawili się dzisiaj w rejonie jednej ze szkół na terenie powiatu kieleckiego, by sprawdzić w jakim stanie technicznym znajdują się pojazdy przewożące dzieci do placówki oświatowej. W trakcie przeprowadzonej kontroli okazało się, że usterki ujawnione w dwóch na trzy sprawdzone pojazdy skutkowały wyeliminowaniem autokarów z ruchu ulicznego. Usterki w postaci niesprawnego oświetlenia, wycieki płynów eksploatacyjnych oraz nieprawidłowy stan układu hamulcowego, były powodem zatrzymania dowodów rejestracyjnych w kontrolowanych pojazdach.   

Bezpieczeństwo podróżujących jest najważniejsze w związki z tym, mundurowi apelują do właścicieli autobusów, aby zadbali o stan techniczny swoich pojazdów mając na względzie bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Należy podkreślić, że kontrole stanu technicznego przeprowadzane przez mundurowych będą cyklicznie powtarzane.

 

Opr. MB

Źródło: KWP w Kielcach

  • policjanci kontrolujący autobus
  • policjanci kontrolujący autobus
  • policjanci kontrolujący autobus
  • policjanci kontrolujący autobus
  • policjanci kontrolujący autobus
  • policjanci kontrolujący autobus