Kaskadowy pomiar prędkości - wrzesień 2019 r. - Akcje - Policja Świętokrzyska

Kaskadowy pomiar prędkości - wrzesień 2019 r.

Jutro od wczesnych godzin porannych do godz. 22:00 na terenie województwa świętokrzyskiego, policjanci przeprowadzą działania krajowe pod nazwą „Kaskadowy Pomiar Prędkości”. Podczas prowadzonej akcji mundurowi zwracają szczególną uwagę na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość na drogach.

W czasie trwania działań funkcjonariusze wykorzystują wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości  m.in. laserowe mierniki prędkości oraz radiowozy wyposażone w wideorejstratory. Patrole biorące udział w działaniach pełnią służbę przede wszystkim w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do dużej liczby wypadków drogowych. W tych miejscach świętokrzyska policja stosuje kaskadowy pomiar prędkości  - polegający na umiejscowieniu na danym odcinku drogi kilku patroli ruchu drogowego kontrolujących prędkość pojazdów.

Dzisiejsze działania skupiają się przede wszystkim na ujawnianiu wykroczeń związanych z przekraczaniem dopuszczalnej prędkości, nie oznacza to jednak, że policjanci nie będą zwracać uwagi na inne wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu i porządkowi w ruchu drogowym. Funkcjonariusze weryfikują również uprawnienia do kierowania pojazdami, stan trzeźwości, stan techniczny, sprawdzają obowiązkowe wyposażenie samochodu oraz kontrolują czy kierujący stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

 Źródło: WRD KWP w Kielcach