Długi majowy weekend 2015 - podsumowanie - Akcje - Policja Świętokrzyska

Strona znajduje się w archiwum.

Długi majowy weekend 2015 - podsumowanie

Data publikacji 04.05.2015

Długi majowy weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwało przeszło 1500 policjantów. Od czwartku do niedzieli doszło do 8 wypadków, w których 11 osób zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 36 nietrzeźwych kierujących.

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z m.in drogówki. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Od czwartku do niedzieli doszło do 8 wypadków, w których nikt nie zginął, natomiast 11 osób zostało rannych. Jak zwykle najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 36 nietrzeźwych kierowców.

 

  2014 2015
BEZPIECZNY WEEKEND
Wypadki 21 8
Zabici 1 0
Ranni 27 11
Kolizje 121 119
Nierezeźwi kierujący 77 36

 

 

 

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach