„Pas ratuje życie” - zapraszamy na pokaz - Profilaktyka - Policja Świętokrzyska

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

„Pas ratuje życie” - zapraszamy na pokaz

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach serdecznie zapraszają rodziców z dziećmi na spotkanie połączone z profilaktycznym pokazem w dniu 14 października 2018 roku (niedziela) w kinie Helios o godzinie 10:30. Jest to doskonała okazja, aby dowiedzieć się jak właściwie i prawidłowo montować foteliki oraz zapinać pasy.

Lekcję bezpieczeństwa oraz pokaz poprowadzi Łukasz Jendrysek ekspert kampanii społecznej „Mistrzowie w Pasach”. Głównym celem spotkania będzie uświadamianie kierowcom i pasażerom zagrożeń wynikających z jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa lub zapiętych w sposób niewłaściwy. Podczas pokazu zwracana będzie szczególnie uwaga na prawidłowy montaż fotelika dziecięcego w pojeździe.

Każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z instruktażu zapinania pasów i montażu fotelików. Eksperci zaprezentują jak poprawnie zapinać pasy bezpieczeństwa w samochodzie oraz właściwie montować foteliki. Uczestnicy będą mieli możliwość sprawdzenia, czy posiadają odpowiedni fotelik, dostosowany do ich pojazdu.

Przypominamy. Pasy bezpieczeństwa są po to,  aby ratować ludzkie życie. Zapinasz pasy nie dla Policji, tylko dla samego siebie i swoich bliskich. W momencie wypadku pasy zwiększają szansę na przeżycie